вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Кина: Во налет на љубомора убил шест лица

Љубомората причина за шесткратното убиство

CHINA-UNREST-XINJIANG

Поврзани вести

Кинеската полиција соопшти дека уапсила маж обвинет за убиство на шест лица во напад на љубомора пред обележување на кинеската нова година.

Портпаролот на локалната влада рекол дека мажот е уапсен во понеделникот откако бил неколку дена во бегство.

Овој 38-годишен маж се сомничи за убиство на двајца мажи за кои мислел дека имаат афера со неговата сопруга.

Во нападот, тој убил и сопруга на еден од мажите, две деца и еден постар маж.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести