недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Кинески град буквално се дави во ѓубре

111

Последни вести

Ако сте мислеле дека имате проблем со ѓубрето во вашата околина, погледнете со што се соочени жителите на оваа населба во Сијан, главен град на кинеската провинција Шанси.

Улиците кои се наоѓаат меѓу високите згради и покрај детското игралиште не се гледаат од ѓубре: стар мебел, градежен шут, фрлена храна и амбалажи.

Не е познато зошто отпадот, што веќе е тука десетина дена, не е отстранет.

Претходно оваа година, „Дејли мејл“ пишуваше за тоа дека луѓето кои со воз патуваат во најголемите градови во Кина, мора да газат низ ѓубре до колена, расфрлано по подот на вагоните. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести