понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Кинески таксисти се обиделе да се отрујат

taxi_kina

Поврзани вести

Најмалку 30 таксисти од Кина се обиделе да се самоубијат со пиење отровни хемикалии, во знак на протест поради владините мерки во врска со возењето такси.

Таксистите се пронајдени онесвестени на еден паркинг во Пекинг, меѓутоа никој од нив не е во животна опасност.

Сите таксисти кои се обиделе да извршат групно самоубиство, се од североисточната покраина Хеилонџанг која се граничи со Русија и не работеле за официјални компании, туку во договор со локалните власти.

Најчитани вести