сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кинескиот твитер на берза понуди 16,8 милиони акции

„Веибо“ има 143,9 милиони активни корисници.

download (9)

Поврзани вести

„Веибо“, кинеската микроблогерска интернет страница,  на берзата понуди 16,8 милиони акции по цена од 17 долари, што е под цената на IPO-то на команијата.

Акциите на „Веибо“, на американската берза NASDAQ се понудени под ознаката „WB“.

„Веибо“ има 143,9 милиони активни корисници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести