понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Кинез со нож повредил осум ученици

povreda so noz

Поврзани вести

Вооружен маж од Кина со нож нападна ученици во градот Мачан и повреди осум деца.

Напаѓачот е приведен, а полицијата ги испитува мотивите за нападот. Повредените ученици се хоспитализирани.

Во Кина често луѓе со психички проблеми извршуваат нападите во детски градинки и во училишта. Минатиот месец група од осум мажи со ножеви нападнаа ученици, при што еден ученик загина, а двајца беа повредени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести