среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Кинез уби четири ученици

noz

Поврзани вести

Маж вооружен со нож уби четири ученици во јужната кинеска провинција Гуангси.

Полицијата е во потрага  по средновечниот напаѓач, кој ги напднал децата додека оделе на училште. Три од нив починале на самото место на нападот, а едно од децата подоцна во болница им подлегнало на здобиените повреди.

Кинеската агенцијата Ксинхуа јави дека мотивите за убиствата засега не се познати.

Пред неполн месец во сличен инцидент, маж уби три деца и рани неколку други во основно училиште во друга кинеска провинција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести