сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кипарскиот претседател во болница поради зголемен притисок

nicos-anastasiades500

Последни вести

Кипарскиот претседател Никос Анастасиадис е примен во болница во Брисел по обилното крварење од носот, кое според докторите е последица од зголемен крвен притисок.

Портпаролот на кипарската Влада, Никос Христодулидис истакна дека шефот на државата е примен денеска на лекување и ќе остане два дена под лекарски надзор, со цел да се избегне повторно крварење.

Шеесет и осум годишниот Анастасиадис замина во Брисел за да учествува на средба на лидерите на ЕУ, како и на разговори со челниците на Европската народна партија.

Неговите обраќања ќе им бидат поделени во писмена форма на сите лидери на двете средби.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести