вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Кире Лазаров ѝ донесе нов трофеј на Барселона

superkup-barca

Поврзани вести

Актуелниот ракометен шампион на Шпанија, Барселона ја тргна сезоната со трофеј откако во Суперкупот триумфира над Гранолерс (37-22).

Избраниците на Чави Пасквал одиграа фантастичен меч и сосема заслужено дојдоа до трофеј пред стартот на домашниот шампионат. На полувремето резултатот на семафорот гласеше 15-12, додека во вториот дел разликата стануваше сѐ поголема за на крајот да изнесува високи петнаесет гола.

Најефикасен поединец во редовите на Барселона беше токму нашиот ракометар Кире Лазаров кој постигна шест гола (еден од пенал), додека кај Гранолерс најмногу се истакна Толедо кој исто така постигна шест погодоци.

Извор: Sportmedia.mk

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести