недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кире меѓу најголемите 10 ѕвезди на ЕП

rakomet lista

Поврзани вести

Интернет порталот „Хандбал-Планет“ го најави Европското првенство со 10 најголеми звезди, а место меѓу најдобрите во Данска има и за еден капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров.

Освен Лазаров во во Топ 10 ѕвезди на континенталниот шампионат место обезбедија: Микел Хансен (Данска),
Домагој Дувњак (Хрватска),
Никола Карабатиќ (Франција), Хулен Агинагалде (Шпанија),
Филип Јиха (Чешка), Марко Вујин (Србија), Гудјон Валур Сигурдсон (Исланд),
Матијас Андерсон (Шведска),
Сергеј Рутенка (Белорусиј).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести