понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Кисела Вода денеска без вода

voda-1

Последни вести

Поради дефект на вентил на шахта денеска без вода во 9 часот останале дел од жителите од општина Кисела Вода, соопштуваат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Од претпријатието додаваат дека дефектот настанал на улицата Сава Ковачевиќ број 48, а според нивните пресметки без вода останале околу 100 домаќинства.

Екипите на ЈП „Водовод“ работат на отстранување на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести