сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кисела Вода денеска без вода

voda.jpg500

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект на водоводната мрежа на улицата ул.Банско бр.1 во општина Кисела Вода, денеска без вода останале дел од корисниците од соседните улици.

Прекинато водоснабдување имаат корисниците од високата зона од улиците: Славејко Арсов, дел од ул.Мариовска, Турската Резиденција и населбата Пржино од 09:30 часот до 15:00 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести