вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кисела Вода денеска без вода

osum-casi-voda-dnevno

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект на водоводната мрежа, без вода се оставени неколку улици во општината Кисела Вода.

Се работи за улиците Нагоричанска и Сердарот, на кои без вода се останати денеска во 12:15 часот. Корисниците без вода ќе бидат се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести