сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Кисела Вода доби мини плоштад со игралиште

p6

Поврзани вести

Нов простор за игра за дечињата и мирно катче за одморање, добија жителите на населба Кисела Вода.

Комплетно е завршена изградбата на мини плоштадот со детско игралиште во близина на економското училиште “Васил Антевски Дрен”.

Просторот од околу 400 квадратни метри е целосно уреден, со клупи, канделабри и парковско зеленило, а  во  паркот има фонтана. Детското  игралиште, пак,  е снабдено со сите реквизити кои им се потребни на најмладите жители на општината, со кои, во безбедно опкружување, ќе можат да го поминуваат своето слободно време, дружејќи се со врсниците.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести