петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Кисела Вода додели над 500 ваучери за новороденчиња

Одлуката која беше донесена пред една година, а помошта ќе продолжи да се применува до крајот на мандатот на градоначалничката, Билјана Беличанец-Алексиќ.

bbelicaneccc

Поврзани вести

Со денешното свечено доделување на еднократната парична помош за родителите кои во последните три месеци добиле принова, бројката на доделени ваучери се искачи на 511.

Одлуката која беше донесена пред една година, а помошта ќе продолжи да се применува  до крајот на мандатот на градоначалничката, Билјана Беличанец-Алексиќ.

Денеска беа доделени 48 нови ваучери за новородените деца од овој дел на градот и уште еднаш беше упатен апел до сите родители кои ги исполнуваат критериумите, да ги достават документите до општинската администрација и со тоа и тие да стекнат право на еднократна парична помош од општина Кисела Вода.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести