недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кисела Вода и Визбегово денеска без вода

voda01

Последни вести

Дел од корисниците од Кисела Вода и Визбегоиво, општина Бутел, денеска поради дефект останале без вода, соопштуваат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Во општина Кисела Вода, денеска во 10:20 часот, па се до санирање на дефектот, без вода останале жителите на улицата Кавалска број 41.

Во Визбегово, дефектот настанал во 10:40 часот, а без вода се корисниците од улицата 2 број 3. Жителите без вода ќе бидат се ди санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести