сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Кисела Вода, Карпош, Илинден во понеделник без струја

4-struja_gas

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи информира дека во понеделеник, 03.11.2014 година, без електрична енергија ќе останат дел од жители од општините Кисела Вода, Шуто Оризари, Сарај и Карпош.

Ова се улиците каде ќе нема струја:

• во време од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од улиците: Наум Охридски, Востаничка, Банско и Благоја Гојан, (општина Кисела Вода), и корисниците од улица Вашингтонска. (опш. Шуто Оризари)
• во периодот од 09.00 до 15.00 часот, корисниците од улиците бр.1, 2, 3, 4 и 5 во село Грчец, ( општина Сарај ), и корисниците од булевар Илинден од број 94 до број 100 (опш. Карпош)
• во време од 12.00 до 15.00 часот, корисниците од село Горно Свиларе – горен дел. ( општина Сарај )

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести