сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кисела Вода утре без вода

osum-casi-voda-dnevno1

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека поради дефект на водоводната мрежа на улицата ул.Банско бр.1 во општина Кисела Вода, без вода ќе останат дел од корисниците од соседните улици.

Прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од високата зона од улиците: Славејко Арсов, дел од ул.Мариовска, Турската Резиденција и населбата Пржино од 09:30 часот до 15:00 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести