понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ќе има ли инвестиции од австралиски бизнисмени во Дебарца?

Бизнисмените ги прими градоначалникот Игор Трајкоски кој им ги презентира потенцијалите со кои располага општина Дебарца за инвестирање.

biznismeni

Поврзани вести

Група австралиски бизнисмени предводени од македонскиот почесен конзул во Перт, Зоран Ќосески, вчера ја посетија општина Дебарца, со цел да се запознаат со инвестициските потенцијали, кои што истата ги нуди.

Бизнисмените ги прими градоначалникот Игор Трајкоски кој им ги презентира потенцијалите со кои располага општина Дебарца за инвестирање.

Градоначалникот Трајкоски ги однесе австралиските бизнисмени на повеќе локации во општина Дебрца, каде што би можеле да вложат во повеќе гранки во рамките на своите бизниси со кои се занимаваат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести