петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Ќе има ли предвремени избори во Србија?

g_srbija-zname

Поврзани вести

Ќе бидат ли закажани предвремени парламентарни избори во Србија? Ракодоството на Српската програсивна партија ќе дискутира на оваа тема на седница викендов, пишува весникот „Вечерње новости“.

Според неименувани извори, лидерот на партијата Александар Вучиќ и неговите најблиски соработници не сакаат да ја усложнат главната политичка цел на земјата и организирањето на првата меѓувладина конференција меѓу Србија и Европската Унија. Поради оваа причина без разлика каква ќе биде одлуката ќе биде соопштена во средината на следната недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести