сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ќе има минута молк за починатиот Милошевски

minuta molk

Поврзани вести

Натпреварувачката комисија при Фудбалската федерација на Македонија одлучи натпреварите од Првата и Втората фудбалска лига да се играат според претходно утврдените термини. Во чест на трагично починатиот директор на фудбалската репрезентација на Македонија, Петар Милошевски, пред почетокот на сите натпревари ќе има едноминутно молчење.

Новото, 22. коло од македонската Прва лига ќе стартува утре со соседското дерби помеѓу екипите на Работнички и Вардар, а од 14:00 часот ќе стартува и дуелот помеѓу екипите на Металург и Брегалница.

В недела, на прволигашките терени ќе играат: Напредок – Еуромилк ГЛ, Гостивар – Хоризонт Турново, Пелистер – Македонија ЃП и Шкендија – Ренова.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести