вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Ќе има нова ДНК анализа во случајот Дениса Маркоска

denisa-markoska-2

Последни вести

Министерот за здравство Никола Тодоров дал овластување до Институтот за судска медицина бараните анализи од семејството на Дениса да бидат извршени во согласност со законот за здравствена заштита.

– Ве информираме дека согласно член 275 од Законот за здравствена заштита, ќе се изврши судско-медицинска обдукција на Институтот за судска медицина во Скопје, стои во соопштението што денес Министерството за здравство го упати во јавноста.

Телото за кое се тврди дека е на прилепчанката Дениса Маркоска утре ќе пристигне во Македонија. Дениса исчезна од бродот „Серинисима“ на кој што работела, на 12-ти септември, додека бродот пловел во водите на Егејското море.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести