недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Ќе се дебатира за систем за летови при магла на скопскиот аеродром

magla-aerodrom

Последни вести

На денешниот состанок што го организира Агенцијата за цивилно воздухопловство, ќе се разговара на тема воведување систем за сателитска навигација којшто ќе овозможи полетување и слетување на скопскиот аеродром во услови на магла.

За системот за сателитска навигација на состанокот ќе дебатираат претставници од ЕУРОКОНТРОЛ, Европската комисија и Агенцијата за сателитска навигација при Европската Унија, како и претставници на М-НАВ, ТАВ Македонија и авиокомпаниите кои оперираат во Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести