среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Ќе се гради втората фаза од водоводниот систем Тетово

Договорот вреден 114.999.913 денари, се однесува за осум и пол километарски довод од собирна комора – „Лешница” до собирна комора – „Студена Река”.

tetovo-500

Последни вести

Министерот за животна средина и просторно планирање Нурхан Изаири денеска со Друштвото за градежништво, трговија и услуги НБ – КОМПАНИ ДОО експорт-импорт Тетово ќе го потпише договорот за изградба на втората фаза од водоводниот систем Тетово.

Договорот вреден 114.999.913 денари, се однесува за осум и пол километарски довод од собирна комора – „Лешница” до собирна комора – „Студена Река”.

Како што соопшти Министерството за животна средина и просторно планирање, потпишувањето на договорот со новоизбраниот економски оператор спроведено со отворена постапка, е од особено значење за продолжување на градежните работи за доградбата на новиот водоснабдителен систем во Тетово.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести