недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ќе се намалува цената на возењето со електромобил?

elektromobili-skopje

Поврзани вести

Се очекува да биде намалена цената за возење со електромобил низ Скопје. Наместо 50 денари, граѓаните за 20 – минутното разгледување на центарот на градот ќе плаќаат 20 денари, пишува Вест.

– За да бидат подостапни на граѓаните, уште на наредната седница на Советот на Град Скопје планираме да предложиме цената да се намали од 50 на 20 денари. За деца до 9 години возењето и сега  бесплатно, а така и ќе остане, вели директорот на „Градски паркинг“, Борче Јакимовски.

Намалувањето на цената се очекува во септември, а електромобилите ќе се возат низ градот до средината на октомври.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести