недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Ќе се игра квадрил на плоштадот „Македонија“

maturanti

Поврзани вести

Традиционалната манифестација „Матурска парада 2014“ ќе се одржи утре со почеток во 11:45 часот, на плоштадот „Македонија“.

Манифестацијата „Матурска парада 2014“ во која ќе се вклучат околу 1.200 матуранти од Скопје и ќе го одиграат танцот квадрил, ќе ја отвори градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести