сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ќе се отворат нови 40 градинки

1526475_10151951046801682_4199345794766020430_n

Поврзани вести

Носителот на Изборната Eдиница 2, Гордана Јанкуловска се сретна со граѓаните на Побожје каде што разговараше за тековните проблеми и ги запозна со проектите кои ќе се реализираат во наредниот период.

Таа нагласи дека во следниот четиригодишен период, Владата предводена од ВМРО ДПМНЕ ќе ги зголемува платите на вработените во јавниот сектор по 5 отсто секоја година. Вкупното зголемување на платите за четири години ќе изнесува 21,5 отсто.

Денеска Јанкуловска оствари средба и со граѓаните на Чучер Сандево. На средбата  таа ги презентираше проектит од отчетот за изминатите четри години и проектите кои ќе се реализраат во следниот четригодишен период.

Од новата програма Јанкуловска го издвои проектот за отворање на 40 нови детски градинки, а истакна дека едно нив ќе биде токму во општината Чучер Сандево.

Во духот на христијанството и традицијата Јанкуловска го посети манастирот св. Архангел во Кучевиште.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести