четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Ќе се подобрува атмосферската мрежа под стоковната куќа „Мост“

koce-500

Последни вести

Градот Скопје и ЈП „Водовод и канализација“ ќе го означат почетокот на градежните работи за подобрување на атмосферската мрежа под стоковната куќа „Мост“, на дел од булеварот Гоце Делчев.

Почетокот на градежните работи на атмосферската мрежа под стоковната куќа „Мост“ ќе го означат градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и в.д директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Бојан Василевски

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести