вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Ќе се поврзуваат домашните компании со странските инвеститори

Странските инвеститори со презентација на сработеното пред домашните компании

Поврзани вести

Околу 20 странски инвеститори во нашата земја денеска ќе ја презентираат работата пред домашните компании, членки на трите стопански комори во земјата. Целта е да се поврзат домашните стопанственици со странските инвеститори и да се зголемат можности да станат нивни добавувачи.

На бизнис средбата, насловена „Бизнис-поврзување на странските инвеститори во Македонија со домашните компании кои имаат потенцијал да станат нивни добавувачи“, како што најавија коморите предвидено е обраќање на претставници на Владата.

По воведните обраќања, странските инвеститори ќе пристапат кон презентирање на нивното работење и истакнување на потребата од производи и услуги за добавување од страна на македонските компании.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести