среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Ќе се прави нова обдукција на Дениса во Скопје

denisaaaa

Последни вести

Институтот за судска медицина добил овластување од министерот за здравство Никола Тодоров да направи обдукција и ДНК анализа на телото на Дениса Маркоска.

Дениса Маркоска исчезна од бродот „Серенисима“ на 12 септември. Две недели подоцна, нејзиното тело беше најдено во Средоземното Море. Првата обдукција на грчките патолози засега не ја откри причината за смртта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести