понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ќе се прави пристапен пат до Кучковските водопади

Кучковските водопади се високи околу шест метри, а во нивна близина се наоѓа и археолошки локалитет од римски период.

ku;kovski vodopadi

Последни вести

Општината Ѓорче Петров, во рамките на програмата за развој на туристичката понуда, подготвува проект за уредување на патот до кучковските водопади. Водопадите се оддалечена неколку километри од селото Kучково, во месноста Kлисурица.

Кучковските водопади се високи околу шест метри, а во нивна близина се наоѓа и археолошки локалитет од римски период.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести