петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Ќе се реконструира крајната сообраќајна лента на „Кузман Јосифовски Питу“

rekonstrukcija

Поврзани вести

Од утре ќе стартуваат градежните работи за реконструкција на крајната сообраќајна лента на булеварот Кузман Јосифовски Питу, пред автобуското стојалиште кај Комплексот банки.

Настанот е закажан за утре во 11 часот.

Почетокот на градежните работи за реконструкција на крајната сообраќајна лента на булеварот Кузман Јосифовски Питу, пред автобуското стојалиште кај Комплексот банки ќе го означи градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести