четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Ќе се укинува роамингот во регионот

woman-talking-to-her-friend-on-phone

Поврзани вести

Иницијатива за укинување на роамингот меѓу балканските држави е поднесена пред еден месец од страна на регулаторите од Македонија, Бугарија, Србија и Албанија.

Се очекува одлуката и да стапи во сила од 1 јануари 2015 година, а во неа се вклучени и БиХ и Косово.

Укинувањето на роамингот ќе се однесува на сите услуги на мобилните оператори, зборување, СМС и интернет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести