сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ќе се уредува зеленилото во Реонски Аеродром

94804579

Последни вести

Екипи на Град Скопје во текот на месец август хортикултурно ќе уредуваат дел од јавната површина покрај булеварот Видое Смилевски Бато, на потегот од раскрсницата со булавар Србија до раскрсницата пред Рамстор, во Реонски центар Аеродром.

Откако ќе се изврши прекопување на јавната површина и ќе се постави систем за наводнување, односно хидранска мрежа со прскалки, ќе се нанесе плодна земја и насее трева.

Јавната површина којашто целосно ќе се уреди е со вкупна површина од 3 734 квадратни метри, а за нејзино уредување ќе се потрошат околу два милиони денари од Буџетот на Град Скопје.

На уредувањето на зеленилото ќе работат екипи на ЈП „Паркови и зеленило“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести