сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ќе се утврдуваат предлози за потпретседатели на Собранието

sobranie

Последни вести

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска треба да ги утврди предлозите на кандидати за потпретседатели на Собранието на Република Македонија.

На дневен ред на Комисијата се и утврдување предлог – одлуки за именување претседател, потпретседател, членови и заменици – членови на Националниот совет за евроинтеграции, за основање пратенички групи на Собранието за соработка со парламенти на други држави и избор на претседатели и членови на пратеничките групи на Собранието за соработка со парламенти на други држави.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести