недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ќе се вози Ф1 трка за Големата награда на Баку

baku

Поврзани вести

Првиот човек на Формула 1, Берни Еклстон, потврди дека во календарот за 2016. година влегува уште една трка – Големата награда на Баку.

Еклстон и министерот за млади и спорт на Азербејџан, Азад Рахимов, го претставија проектот за патеката во Баку.

“Во Азербејџан ќе се вози нова трка во Формула 1. Мило ми е што видов дека веќе е дизајнирана нова патека која ќе овозможи врвно натпреварување”, изјави Еклстон.

За потсетување, в недела се вози премиерната трка во Сочи, за Големата награда на Русија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести