понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ќе скијаме и на Галичица

galicica

Поврзани вести

Охрид покрај летен истовремено ќе биде и зимски туристички центар, со што ќе се исполни желбата и ќе се оствари идејата на голем број претходни генерации, пишува Утрински весник.

Се бара реномирана компанија која ќе инвестира во изградбата и ќе стопанисува со ски-центарот и одморалиштето „Галичица“.

Предвидено е да има две гондоли за осум патници, седум ски-лифта од кои два-три ќе бидат четвороседи, ски-лифтови тип сидро и подвижни ленти наменети за деца и почетници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести