Балкан

Ќерката на српската пратеничка починала од истиот аналгетик како Мајкл Џексон

Ќерката на српската пратеничка починала од истиот аналгетик како Мајкл Џексон

Триесет и едногодишната Ивана Бакиќ Бодрожиќ, која беше пронајдена мртва во соба во лускузниот хотел „Хајат“ во Белград, најверојатно се предозирала со анестетик.

Според неофицијални наводи, полицијата покрај нејзиното тело пронашла ампули од анестетикот, кој главно се користи при операција пред анестезија, а може да се предизвика смртноносни последици ако се зема во поголеми количини и се зема со вбризгнување во вена или преку инхалирање.

Имено, од истиот анестетик пред неколку години почина и светската музичка ѕвезда Мајкл Џексон.