среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ќерката на Витни Хјустон сепак ќе оздрави

vitni_bobi

Последни вести

Здравствената состојба на ќерката на Витни Хјустон, боби Кристина се подобрува. Ова во интервју за американската телевизија „Фокс 5“ го потврди тетката на Боби Кристина, Леола Браун.

-Знаеме дека ги отвара очите. Тое е вистина, таа ги отвара очите и прави уште неколку други работи. Криси е сега добро, изјавила Леола.

Сестрата на Боби Браун додала дека постојат голем број симптоими кои што покажуваат дека девојката ќе биде добро и покрај шпекулациите во медиумите.

Инаку, овие денови се пишуваше дека Боби треба да биде исклучена од апаратите што ја одржуваат во живот и тоа денес на тригодишнината од смртта на нејзината мајка.

Боби Кристина, единственото дете на Витни Хјустон и Боби Браун, беше пронајдена онесвестена во када на 31-ви декември.

 

Најчитани вести