среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 43

Клековски: Излез од оваа ситуација се нови избори

sasho-klekovski-640x360

Последни вести

Кога се изедначени силите, пат позиција, има реми. А кога има реми има нов меч, рече во „Аргументи“ политичкиот аналитичар Сашо Клековски.

-Мислам дека порано или подоцна излезот од оваа ситуација се нови избори, кои најверојатно треба да бидат спроведени од влада која ќе биде заеднички договорена меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, изјави Клековски.

 

Најчитани вести