Спорт

Клеверли оваа сезона позајмен во Астон Вила

Клеверли оваа сезона позајмен во Астон Вила

Фудбалските клубови од Стариот континент се потрудија да состават тимови, со кои што оваа натпреварувачка кампања ќе се обидат да ги израдуваат своите навивачи.

Славата во Премиер лигата е за Радамел Фалкао, кој од Монако дојде на „Олд Трафорд“.

Од Манчестер Јунајтед се пресели Том Клеверли и оваа сезона ќе биде позајмен во клубот Астон Вила.

Медиумите од Англија тврдат дека челниците на Премиер лигата ја дозволиле зделката, која е реализирана во фото финиш.

Фудбалерот ќе се обиде во Астон Вила, затоа што членови на Манчестер Јунајтед станаа Анхел Ди Марија и Андер Ерера.