петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Клеверли оваа сезона позајмен во Астон Вила

tom-500

Последни вести

Фудбалските клубови од Стариот континент се потрудија да состават тимови, со кои што оваа натпреварувачка кампања ќе се обидат да ги израдуваат своите навивачи.

Славата во Премиер лигата е за Радамел Фалкао, кој од Монако дојде на „Олд Трафорд“.

Од Манчестер Јунајтед се пресели Том Клеверли и оваа сезона ќе биде позајмен во клубот Астон Вила.

Медиумите од Англија тврдат дека челниците на Премиер лигата ја дозволиле зделката, која е реализирана во фото финиш.

Фудбалерот ќе се обиде во Астон Вила, затоа што членови на Манчестер Јунајтед станаа Анхел Ди Марија и Андер Ерера.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести