понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Кличко ќе учествува на претседателските избори во Украина

klicko

Поврзани вести

Лидерот на украинската партија „УДАР“, Виталиј Кличко изјави дека ќе учествува на предвремените претседателски избори, кои ќе се одржат во Украина на 25 мај, пренесе „АФП“.

„Ќе бидам еден од кандидатите. Убеден сум дека мора да ги промениме целосно принципите и правилата на игра во Украина, мора да ја повратиме правдата во земјата“, изјавил Кличко денес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести