вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Кличко на средба со Јанукович

klicko

Поврзани вести

Лидерот на партијата „Удар“ Виталиј Кличко ќе одржи средба со претседателот на Украина, Виктор Јанукович. Кличко ќе се обиде да разговара со Јанукович за даго запре насилството и противењето, што траат долго време во Киев и целата земја“, пренесе „Украинска правда“.

Портпаролката Оксана Зиновева истакнала дека Кличко оди во администрацијата на претседателот, бидејќи „денес има еден единствен човек , од кој зависи се’, кој може да го запре насилството“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести