петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кличко смета дека претседателските избори во Украина треба да се одржат во март

klicko

Поврзани вести

Водачот на опозициската украинска партија Удар, Виталиј Кличко смета дека изборите за претседател на Украина треба да се одржат во месец март 2014 година, пренесува „УНИАН“.

„Во оваа криза во која се наоѓа Украина, ситуацијата не дозволува да се разгледуваат дневнополитичките секојдневни прашања. Знаеме дека единствениот излез од политичката криза во која се наоѓа во моментов земјата, се предвремени парламентарни и претседателски избори“, изјави Кличко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести