недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Клинтон: Одлуката на ФБИ е „длабоко вознемирувачка“

Исклучително чудно е да се изнесе такво нешто со толку малку информации баш пред изборите, изјави синоќа Клинтон пред свои приврзаници на митинг на Флорида.

hilari

Последни вести

Демократската кандидатка за претседтаелските избори во САД, Хилари Клинтон соопшти дека одлуката на ФБИ за повторна истрага во врска со нејзиното користење мејлови пред изборите, е „без преседан“ и „длабоко вознемирувачка“.

– Исклучително чудно е да се изнесе такво нешто со толку малку информации баш пред изборите, изјави синоќа Клинтон пред свои приврзаници на митинг на Флорида.

 

Најчитани вести