среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 47

Клинтонови ќе присуствуваат на инаугурацијата на Трамп

Поранешната претседателска кандидатка на американските демократи Хилари Клинтон и нејзиниот сопруг Бил Клинтон, планират да присуствуваат на инаугурацијата на Доналд Трамп за претседател на САД, закажана за 20 јануари 2017 година, соопштија нивни соработници.

клинтонови

WASHINGTON, DC - DECEMBER 1: U.S. Secretary of State Hillary Clinton and former U.S. President Bill Clinton (R) look on following a dinner for Kennedy honorees hosted by U.S. Secretary of State Hillary Rodham Clinton at the U.S. Department of State on December 1, 2012 in Washington, DC. The 2012 honorees are Buddy Guy, actor Dustin Hoffman, late-night host David Letterman, dancer Natalia Makarova, and members of the British rock band Led Zeppelin Robert Plant, Jimmy Page, and John Paul Jones. (Photo by Ron Sachs - Pool/Getty Images)

Поврзани вести

Најавата дека некогашниот американски претседател и поранешната државна секретарка ќе присуствуваат на инаугурацијата на Трамп, следеше набрзо откако канцеларијата на наследникот на Клинтон на претседателската функција, Џорџ Буш помладиот, соопшти дека тој и неговата сопруга Лора ќе се појават на церемонијата.

Најчитани вести