среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 44

Кливленд потешко од очекуваното до победа против Индијана на стартот од плеј – офот во НБА

Со 4 натпревари изминатата ноќ започна плеј офот во НБА лигата.

132593697

Поврзани вести

Акутелниот шампион Кливленд потешко од очекуваното ја совлада Индијана на домашен терен со 109:108. Најефикасен во победничкиот табор беше Леброн Џејмс со уфрлени 32 поени.

Во останатите мечеви: Торонто – Милвоки 83:97, Сан Антонио – Мемфис 111:82 и ЛА Клиперс – Јута 95:97.

Најчитани вести