Магазин

Клое Кардашиан ја откри тајната како преку ноќ се ослободува од акните

Клое Кардашиан ја откри тајната како преку ноќ се ослободува од акните

Клое Кардашиан е препознатлива по нејзиниот совршен тен, но како што признава самата, и таа понекогаш мора да се справува со акни.

Имено, 32-годишната Клое ги изненади нејзините обожаватели откако ја откри нејзината тајна за тоа како преку ноќ да се ослободите од акните.

На нејзиниот веб сајт Клое објасни дека штом ќе и се појават мозолчиња таа бара само еден одреден продукт за нега на кожата.

khloe1-a

Незнаете ништо ако не сте го пробале Лосионот за сушење на Марио Бадеску, напиша таа.

Секој пат кога имам мозолче го мачкам со овој лосион и го оставам преку ноќ. Следното утро го нема!

Како и да е, сестрата на Ким признава дека го користи овој продукт само кога има акни, а за дневна употреба бира поблаги производи.