вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 45

Клоп: Одлично е што ќе се надмудруваме со Манчестер Јунајтед

Најуспешните англиски фудбалски клубови по прв пат ќе се надмудруваат во Европа.

Клоп: Одлично е што ќе се надмудруваме со Манчестер Јунајтед

Клоп: Одлично е што ќе се надмудруваме со Манчестер Јунајтед

Последни вести

Предводникот на Ливерпул Јирген Клоп истакнува дека е одлично што ќе се натпреварува со Манчестер Јунајтед во осминфиналето во Лига Европа.

Најуспешните англиски фудбалски клубови по прв пат ќе се надмудруваат во Европа.

Претходниот месец Јунајтед славеше на „Енфилд“, како и да е, Клоп е расположен да се реваншира на Луи ван Гал.

„Разговаравме со соработниците, со тоа што е одлично што ќе се натпреваруваме со Манчестер Јунајтед“, вели искусниот Клоп.

„Ќе биде интересно против МанчестерЈунајтед, понудивме одличен натпревар во јануари“, додава Клоп.

„Ова е шанса да се искупиме за поразот и да оствариме значајна победа“, рече Клоп.

Првиот меч на програмата е на „Енфилд“ на 10-ти март, додека реваншот на „Олд трафорд“.

Најчитани вести