петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Клоп откри дека ќе навива за најголемиот ривал

klop ke naviva

Последни вести

Контроверзниот тренер на Борусија од Дортмунд, Јирген Клоп е убеден дека Баерн Минхен ќе го елиминира Реал Мадрид и ќе обезбеди пласман во финалниот натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Утре се игра реванш полуфиналниот дуел на “Алианс Арена” во Минхен, а првата пресметка помеѓу најбогатите и најтрофејните од Германија и Шпанија заврши со минимален триумф на “кралскиот куб” од 1:0.

“Нормално дека му посакувам успех на Баерн Минхен во вториот полуфинален дуел против Реал Мадрид. Јас сум убеден дека Баерн Минхен ќе ја анулира минималната предност и ќе обезбеди пласман во финалниот натпревар. Тоа е моето мислење, јас типувам на Баерн Минхен, мислам дека се подобар противник”, изјави Клоп.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести