сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Клоп: Реал (М) и Манчестер Ј. се лесен плен за Баерн (М)

klop za real i mancester junajted

Поврзани вести

Контроверзниот тренер на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Јурген Клоп, е убеден дека шпанскиот гигант Реал (М) и актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, не можат да му се спротистават на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М).

„Реал (М) не може да му се спротистави на Баерн (М). Во еден таков натпревар, Реал (М), ќе нема ни теоретска шанса да оствари позитивен резултат. Во овој момент, Баерн (М) има незапирлив тим. Ако тимови какви што се Реал (М) и Манчестер Јунајтед немаат ни најмала шанса за позитивен резултат во евентуалната пресметка со Баерн (М), тогаш какви се нашите нашни да забележиме победа во дуелот со најголемиот ривал во Германија?”, изјави Клоп.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести